Що Я Вкладаю у Вислів «Справжня Турбота Про Себе»
3 lutego, 2018 2024-11-06 23:31Що Я Вкладаю у Вислів «Справжня Турбота Про Себе»
Що Я Вкладаю у Вислів «Справжня Турбота Про Себе»
Все частіше довкола нас в соціальних мережах звучить питання «Що ж таке повноцінна турбота про себе?» Звісно, це і про харчування, гігієну, відпочинок і так далі. Але з погляду здоров’я ментального, турбота про себе все ж таки глибша.
Я хочу познайомити вас зі своїми принципами, щоб ви розуміли, якою мовою я говорю, коли говорю про турботу. Отже, для мене турбота- це:
⠀🔶Покривати свої базові потреби. Ти голодний? Ти висипаєшся? Ти в безпеці? Ти здоровий? Немає нічого важливішого. Якщо Ви постійно в дефіцитах харчування, але при цьому дбаєте про стрункість-це не про турботу! Якщо Ви ходите в люксові салони краси, займаєтеся йогою з гуру за шалені гроші, а потім вдома розплачуєтеся за це тиранією від того, хто це фінансує – турботою тут і не пахне.
⠀🔷 Підтримувати себе, а не карати. Коли ми почуваємося неправильними, бракованими, то прагнемо переробити себе. Тоді, зіштовхуючись із труднощами, ми справляємо собі колосальну жорстокість. Турбота – це про співчуття до себе, самопідтримку та «добру маму». Знаєте, коли дитина падає і розбиває коліна, мама може накричати, а може обійняти і на ранку подути. І ми можемо обирати, якою «мамою» собі бути.
⠀🔶Створювати своє життя. Не намагатися копіювати інших, не жити життям іншого, а жити так, як хочеться, навіть якщо це комусь не подобається. Бути чесним перед собою у своїх думках та бажаннях, а не орієнтуватися на очікування інших. Бути чесним в оцінці своєї повсякденності – чи вам не хочеться часом втекти зі свого життя?
⠀🔷Бути адекватним у своїх вимогах до себе. З одного боку – відчепитись вже від себе та перестати натягувати себе на фантомний ідеал. Ми всі помиляємось, здуваємось, буваєм неправі. Та й ідеалу взагалі не існує. З іншого боку – не бути жертвою, не перекладати відповідальність, рухатись уперед, а не регресувати.
🔶 Фільтрувати інформаційний шум. Ми здійснюємо неймовірну кількість кроків, втягуючи себе у так званий інформаційний шум. Ми постійно порівнюємо себе з кимось, тривожно колупаємось у мессенджерах, здійснюємо імпульсивні покупки, попадаємось на імпульсивні гачки чи маніпуляції. Як наслідок – мозок не відпочиває зовсім! А також росте тривога, а самооцінка стрімко падає. А якщо додати те, що в інформаційному полі зараз володарює нарцисизм, то можна взагалі спопелитись.
🔷 Буквально за волосся витягувати себе із хронічного стресу. Це першочергове життєве завдання. Якщо знаходитись у стані перманентного стресу, то тут турботою і не пахне. Людина не може зовсім уникати стресу, але велика різниця – порізати ногу чи роками топтатись по битому склі! Привіт депресії, розладам, вигоранню, виснаженню.
🔶 Вибирати своє оточення! Причому скрупульозно! Адже може бути як з відром із крабами. Якщо ти оточуєш себе токсичними людьми, вічними жертвами, агресорами, чи маніпуляторами, то за якийсь час ти помітиш себе у цьому стані.
І навпаки ))
🔷 Турбуватись про своє психічне здоров’я! Скільки м’язи не качай, правильно не харчуйся, скільки не подорожуй, якщо всередині тебе цілковитий «роздрай» – буде складно! Турбота про ментальне здоров’я така ж важлива, як турбота про фізичне!